Wolność nikotynowa


Wolność Nikotynowa

NIEPALENIE JEST ŁATWE,
JEŚLI WIESZ JAK JE OSIĄGNĄĆ

Skąd to się wzięło?

Nigdy nie myślałem, że przyjdzie mi napisać to, co teraz czytasz. Historia jest długa, ale prosta – paliłem 13 lat, a uwalniając się z palenia, uważnie obserwowałem co się dzieje i jak poradzić sobie z trudnościami. Wiele osób mnie pytało, jak to zrobiłem i wtedy niezgrabnie opowiadałem im swoje wnioski. Z czasem zauważyłem, że… to działa również dla nich! Próbowałem na nowych osobach – znajomych i obcych, w Polsce i zagranicą, młodych i starych, w realu i przez Skype… i dalej działało. Dlatego wiem, że oferuję sposób, który działa i którego skuteczność sprawdzili już inni.

Dlaczego rzucanie jest złe?

Moje główne motto: „jeśli coś nie działa w Twoim życiu, to coś robisz źle”. Jeśli próbowałeś/aś rzucić palenie X razy i w kółko do niego wracałeś/aś, to ja już się domyślam, co robisz źle.

Rzucając palenie w tradycyjny sposób, mentalnie pozostajesz palaczem, który próbuje nie palić. Pojawia się konflikt tożsamości – palacz, którego zachowanie jest niespójne z tym, kim jest. Dodatkowo, decyzja rzucam to ułamek sekundy i już. Problemem nie jest więc podjęcie tej decyzji, tylko zbudowanie (szumnie ujętego) nowego siebie – niepalącego. Każdy kto wraca do palenia, podjął tę mikrosekundową decyzję, więc nie ona jest problemem, tylko to, co przychodzi po niej.

Gdyby rzucanie było samą walką z fizjologicznym głodem, to nie byłoby takiego problemu. Ale uwolnienie od nikotyny jest problemem mentalnym, dlatego rozwiązanie też jest mentalne. Czyli plastry, tabletki, gumy i inne specyfiki nic Ci nie pomogą, bo jedyną osobą, która ma dostęp do Twojej psychiki, jesteś Ty. Swoją drogą, to, że tu jesteś znaczy, że jesteś już w pełni gotowy/a do podjęcia decyzji o zostaniu niepalącym/niepalącą. Oczywiście, za dużo jest lęku, żeby to zrobić tu i teraz, bo brakuje wiedzy, co się będzie działo dalej, ale ogólna gotowość już jest.

Jak to działa?

Żeby zmienić efekty, trzeba najpierw zmienić działanie.
Żeby zmienić działanie, trzeba najpierw zmienić myślenie.

Efektem jest to, że palisz. Żeby zostać wolnym, trzeba najpierw podjąć działanie (m.in. decyzję o uwolnieniu). Ale żeby to wszystko miało sens, trzeba najpierw zmienić myślenie. Na nasze myślenie składa się to, co wiemy:

 • fakty,
 • nasze poglądy,
 • poglądy innych (rodzice, TV, itp.)
 • opinie środowiska,
 • wnioski z naszego doświadczenia,

i wiele innych. Wypadkową tego wszystkiego jest to, że palisz. I żeby to zmienić, trzeba najpierw zająć się tym, co wiesz, co myślisz, czego doświadczyłeś/aś. Zostanie niepalącym jest łatwe. Wymaga wiedzy JAK. A ludzie kombinują w ciemno, po omacku, na chybił-trafił – nie udaje się, frustrują się i wracają do palenia. Tutaj tego nie ma i dlatego ta metoda jest skuteczna.

Skuteczność

Tzw. rzucanie palenia (ot tak, „przestaję palić”) ma skuteczność na poziomie 4-6%. Czyli zabierając się za rzucanie, masz aż 94-96% szans na niepowodzenie. Jest ten margines kilku procent, którym się udaje i gratulacje dla nich. Pytanie, czy warto się męczyć, bo uwolnienie może być łatwe i przyjemne, kiedy dokładnie rozumiesz co się z Tobą dzieje – i tak jest po szkoleniu.

Metoda uwolnienia przez szkolenie, o której tu mowa, w Polsce ma ponad 95% skuteczności. Testowana była na kilkudziesięciu osobach o różnym stażu palenia, w różnym wieku, pochodzeniu, po polsku i po angielsku itp.

Niepowodzenie może być spowodowane, kiedy osoba wymaga pomocy profesjonalnego terapeuty lub jest daleko poza życiowym balansem i nie ma zasobów na podjęcie tego wyzwania. Pomimo tego i tak sesja ma sens, bo daje wiedzę na temat procesu odstawienia papierosów, która przyda się później, po powrocie do równowagi.

Opinie

ks. Paweł, Gdańsk

Jeśli chcesz rzucić palenie, to super, ale nic z tego. Chcieć, to nie zawsze móc. Rzucić można kostką do gry, ale nie palenie… Szukałem książek, szukałem tabletek, które odzwyczaiłyby mnie od palenia. Wstrzymywałem się od palenia, ale nic z tego. Wydawało się, że zawsze będę palił. Ale nie, zmieniło się wszystko, choć z początku wydawało mi się to niemożliwe. A jednak. Wystarczyła odpowiednia osoba, która poświęciła mi czas i ot tak powiedziała mi jak można stać się szczęśliwym, pełnym optymizmu i wiary w siebie człowiekiem niepalącym. Pokazała mi, co znaczy błędne myślenie i do czego prowadzi. Powiedziała jak sama zmagała się z nałogiem.

Dzięki Arek, bo nie palę od sierpnia [2015] i jestem z tym szczęśliwy. Zyskałem więcej czasu, stałem się aktywniejszy, odkrywam siebie na nowo.

Krzysztof, Sales Menager, Wrocław

Kluczem do zrozumienia słabości, jaką jest nałóg nikotynowy jest świadomość. Arek w nad wyraz prosty sposób przechodzi przez całą ścieżkę decyzyjną która kieruje człowiekiem sięgającym po kolejnego papierosa i …. pokazuje dlaczego dotychczas Ci się nie udawało rzucić palenia. Na szczęście nie pozostaje na tym etapie, ale wyciąga z kieszeni ciężkie armaty i przedstawia sprawę od strony, o której dotychczas nie miałeś pojęcia i która zmienia dosłownie wszystko. Jeśli masz zainwestować swoje pieniądze w coś co może Ci pomóc, niech więcej przez myśl nie przejdą Ci tabletki, gumy, hipnoterapie czy inne substytuty. Po prostu lepiej pogadaj z Arkiem.

Arkadiusz, poszukujący pracy, Gdańsk

Arek na każdym ze spotkań wykazuje się dużą wiedzą, kulturą, szczerością i myśleniem przyczynowo – skutkowym. Szybko doszedłem do wniosku, że potrafi rozwiązywać problemy, w czym moim zdaniem jest bardzo dobry. Jest osobą, która znajduje niecodzienne rozwiązania, do jakich sam z pewnością tak szybko lub w ogóle nie byłbym w stanie dojść. Pracując w oparciu o porady i sposoby Arka, udało mi się w końcu rzucić nałóg palenia papierosów. Uważam, że ani tabletki, ani inne produkty nie pomogą rzucić fajek tak szybko, jak spotkania z Arkiem.

Jak to wygląda?

Chciałbym, naprawdę chciałbym zaproponować Ci bolesną terapię za kilka tysięcy złotych, z dużą ilością tajemniczych substancji i zabiegów, najlepiej kilkudniową. Byłoby to adekwatne do bolesnego czasu (być może wielu lat?), który poświęciłeś/aś w swoim życiu na palenie. Niestety, jest brutalnie – spotkanie lub rozmowa na Skype trwa w granicach 2 godzin. Tylko tyle? Tak. Co więcej – nie ma w tym żadnej zaawansowanej wiedzy, fizyki kwantowej, skomplikowanych teorii ani nawet aparatu matematycznego.

W czasie tego szkolenia poznasz:

 • powody palenia i co w nich jest nieprawdą,
 • ile czasu zajmie uwolnienie,
 • zasady, których ludzie nie znają, że wracają do palenia po rzuceniu oraz dowiesz się jak się zabezpieczyć,
 • jakie procesy zachodzą podczas uwolnienia po odstawieniu palenia,
 • jak skutecznie oczyścić organizm,
 • jak zorganizować pierwsze dni po odstawieniu, żeby czuć się świetnie,
 • opis drogi do wolności i etapy wyjścia,
 • jakich narzędzi użyć do walki z głodem,

i wiele innych rzeczy, którymi nie chcę już wydłużać tego tekstu.

Rzucanie to w większości wypadków jedynie początek zmian. Można powiedzieć, że jest to proste i nie ma co o tym rozmawiać. Ale będzie to Twój niepodważalny sukces i kamień milowy w życiu! Z jednej strony milowy, a z drugiej węgielny – bo z doświadczenia wiem, że większość moich Klientów po uwolnieniu się, sięgała po swoje marzenia (odchudzanie,wyjazd, zmiana pracy itp.). Mieć 99% a 100% kontroli w swoim życiu to wielka różnica. Wyzwól się więc z nałogu, by otworzyć sobie drzwi i iść po więcej.

OFERTA

Sesja „Wolność nikotynowa”

Tutaj dostaniesz całą potrzebną wiedzę, by pozostać niepalącym. Nie ma potrzeby organizować żadnych kolejnych sesji. Czas trwania zależny od naszego tempa, sesja ma określony program, który realizujemy (średnio około 2h).

Cena: miesięczny koszt palenia przy 1 paczka/dzień: 30 x 13 zł = 390 zł netto

Subskrybenci mają zniżki. 

UMÓW SIĘ

Darmowa próbka

Wstęp do sedna zawarty jest w jednym z odcinków mojego podcastu W głąb siebie WGS 11: Sekret wolności nikotynowej. Przed rozmową i tak zalecam go przesłuchać, więc możesz się już nastroić..

Dla kogo to szkolenie?

Nie ma ograniczeń co do stażu palenia, wieku czy tym bardziej wykształcenia. Wiedza jest przekazywana prostym językiem z dużą ilością przykładów. Rozmawiamy tyle, ile potrzebujesz i zawsze możemy coś powtórzyć czy omówić w inny sposób.

Forma

Osobiście: spotkania indywidualne są możliwe na terenie Trójmiasta. Spotykamy się w miejscu dogodnym dla Ciebie (kawiarnia, Twój dom, park, plaża…), które wybierzesz. Wszystkie potrzebne materiały są w cenie i zapewnione przeze mnie. Możliwa nawet również przerwa na papierosa, jeśli będzie taka potrzeba.

Przez Skype: odbywamy rozmowę z udostępnianym ekranem, gdzie wszystkie potrzebne rzeczy przedstawiam na komputerze. Wykorzystuję elektroniczny długopis, którym na żywo rozrysowuję to, co jest potrzebne do zrozumienia.

W obu wypadkach jest to bezpośrednio dla Ciebie, skrojone na miarę, a nie z gotowca.

Chcesz się umówić lub masz pytania?

UMÓW SIĘ