KREOgeneracja 2015 – minirelacja

SOCIAL MEDIA

20 czerwca na Wydziale Nauk Społecznych odbyła się konferencja KREOgeneracja 2015 pod hasłem „Zdolni & kreatywni… i co dalej?”. Celem konferencji było pokazanie jak rozwijanie twórczego myślenia i swoich talentów wpływa na życie każdego z nas. Impreza połączona była z obchodami 20 lat istnienia Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB, który specjalizuje się w odkrywaniu uzdolnień dzieci oraz młodzieży i tworzy środowisko do ich rozwoju. Konferencję współprowadził m.in. niezawodny dr Adam Jagiełło-Rusiłowski, prodziekan Wydziału Nauk Społecznych.

Na wstępie chciałem podziękować Organizatorom za zaproszenie do udziału w panelu dyskusyjnym, w szczególności Dorocie Hazuka-Furgalskiej i Andrzejowi Nowakowi. Zasiadanie na jednej scenie z towarzystwem na tak wysokim poziomie energetycznym, nie znającym barier i nie bojącym się oddziaływać (często pod prąd!) na swoją rzeczywistość było dla mnie zaszczytem i zobowiązaniem jednocześnie.

Powiedzianych zostało wiele ważnych rzeczy m.in. o znaczeniu twórczego myślenia w szkole i o tym jak nauczyciele zabijają tę kreatywność. Część myśli na ten temat przekazałem już też m.in. w tym wpisie. Na szczęście dyskusja miała wydźwięk pozytywny i co najważniejsze konstruktywny, do czego zobowiązywał charakter imprezy. Wnioski były proste: należy dalej działać pod prąd, często godząc się z większą ilością pracy lub negatywnymi ocenami, bo po warto rozwijać kreatywność! Dla mnie wystarczającym dowodem były sylwetki i biografie osób, z którymi mogłem o tym porozmawiać.

Sam również byłem kiedyś uczestnikiem Odysei Umysłu i być może właśnie dzięki temu mój wykres Paradoksu (możesz też przebadać swój, szczegóły tutaj) dotyczący Innowacyjności wygląda właśnie tak:InnowacjaTo żaden fake. ;)

Z konferencją wiązało się także m.in. rozstrzygnięcie konkursu Kreatywny Nauczyciel, prezentacje projektów uczestników Odysei Umysłu oraz liczne warsztaty.

KREO KREO KREO

Post czytano: 80 razy, a dzisiaj 1. By zwiększyć tę liczbę, udostępnij go proszę.
SOCIAL MEDIA

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 19 =

Przeczytaj poprzedni wpis:
WGS 06: Narzędzia psychometryczne

Jaka praca dawałaby Ci największą satysfakcję? Jakie wewnętrzne siły ścierają się w Tobie? Odpowiedzi na te pytania może znaleźć narzędzie,...

Zamknij