Autor

 Witaj!Stary-ja

Jestem Arek. Jeszcze niedawno byłem dla siebie nikim: otyłym palaczem, bez perspektyw na dobrą pracę, marzeń, wiary w siebie, z toną kompleksów i strachem przed ludźmi. Nienawidziłem się. Byłem gotów spędzić tak całe życie i mogłem tak zrobić. Ale nie zrobiłem.

Dziś ważę 30 kg mniej, nie palę, intensywnie podróżuję, pomagam innym i spełniam swoje marzenia. Przez lata zastanawiałem się nad sensem swojego minionego fatalnego trybu życia. Teraz go widzę: musiałem sam to wszystko przejść, żeby to zrozumieć i móc teraz pomagać w podobnych problemach.

Skok spadochronowyZ wykształcenia jestem mgr inż. automatyki i robotyki. Inżynier z definicji to ktoś, kto rozwiązuje problemy. Ja miałem ich dużo i postanowiłem znaleźć skuteczne rozwiązania, jeden po drugim eliminując kolejne wyzwania. Choć jest to droga, która nadal trwa, to sposoby i techniki, które już znalazłem, wypracowałem lub wymyśliłem przedstawiam Ci tutaj. Wszystkie są przetestowane i właściwie używane zawsze działają.

Bardzo ubolewam, kiedy widzę, gdy ktoś popełnia błędy, z których się już wyleczyłem. Patrząc wstecz, widzę, że wszystko co osiągnąłem było proste i 95% trudności polegało wyłącznie na myśleniu, że jest to trudne. Chciałbym Cię przed tym ustrzec na ile się da.

Moim wielkim mottem jest:Anaruk

It’s great to do things you can’t do, just because you can!”

Jeśli jest coś, czego ewidentnie nie mogę zrobić, to odpowiadam temu: challenge accepted, ustalam plan działania i robię to!

Główną osią mojej działalności jest przemawianie i uczenie go innych. W 2017 roku obudziłem się, że wiedza i praktyka, które zdobyłem, nie są wcale oczywiste. Inni pokazali mi, że wiem całkiem sporo, a widać to teraz po liczbie modułów, które proponuję na szkoleniach.

Sporo czasu pracuję, pomagając innym w czasie indywidualnych spotkań: prowadzę ludzi przez rzucanie palenia (próbka mojego podejścia dostępna jest w jednej z audycji W głąb siebie) oraz odchudzania (posiadam certyfikat diet coacha, chociaż pracuję autorską metodą, którą sprawdziłem na sobie – efekty nie są od razu, tylko na stałe, jak możesz usłyszeć w tym odcinku WGS). Chętnie pracuję też w trudnych tematach jak wybór lub zmiana kariery oraz problemy w relacjach (rodzina, praca, związki).

ArekRzeczy, którymi się interesuję jest bardzo dużo. Rozwijam się fizycznie, intelektualnie i duchowo. Trenuję sztuki walki, chociaż chętnie bywam także na innych zajęciach ruchowych. Jestem członkiem klubu mówców Toastmasters International. Interesuję się biznesem, psychologią, pisaniem, komunikacją. Uwielbiam się uczyć nowych rzeczy. Jeśli tylko mam coś do zrobienia, na czym się nie znam, to zaczynam się tego uczyć, zamiast wynajmować do tego innych. Dużo podróżuję: ostatnio były to m.in. Norwegia, Egipt, Turcja, Izrael, Tajlandia. Każda podróż przynosi nowe obserwacje, wnioski i inspiracje.

[idea]Ponieważ żyję na pełnych obrotach, często działam nieregularnie i spontanicznie – również na blogu. Jeśli podasz mi swojego maila, to zawsze będziesz na bieżąco. Pozwoli Ci to dołączyć do społeczności ludzi aktywnie i faktycznie się rozwijających. A dodatkowo zapewni Ci to udział w okazjonalnych akcjach dostępnych tylko dla osób z listy. [/idea]

Zapraszam Cię do lektury! Na swoim Facebooku też aktywnie dzielę się materiałami. Jeśli chcesz mi coś przekazać, to napisz do mnie:

Arek Naruk

ANaruk

 

Prezentacja

Robocze nagranie mojego przedstawienia się w ramach klubu mówców Toastmasters International. Mowa na „biały pas”, czyli projekt nr 1.

[video_embed video=”zs6lUvGdkFM” parameters=”” mp4=”” ogv=”” placeholder=”” width=”700″ height=”400″]